Nawóz Ogród 2001 jesienny do trawników

siarkopol ogrod 2001 nawoz do trawnika jesienny 5kg

Nawóz Ogród 2001 jesienny do trawników

Opis produktu

Nawóz jesienny do trawników jest odpowiedzialny za przygotowanie trawy do wymagających warunków zimowych. Preparat ten nie zawiera azotu, dzięki czemu nie pobudza roślin do wzrostu i rozwoju. Dodatkowo nawóz do trawników na jesień zapewnia wysoki stopień wykorzystania fosforu, potasu i siarki w wiosenno-letnim sezonie wegetacyjnym. W efekcie trawa w zdecydowanie krótszym czasie wróci do dobrej formy, będzie wzmocniona i zdrowsza.

b 5kg
b 25kg
b-sklad

Skład nawozu

PK(CaMgS) 12-23(6-4-10)

siarkopol-ogrod-2001-nawoz-do-trawnika-jesienny-5kg

Dlaczego warto stosować ten nawóz?

Odkryj wszystkie korzyści płynące z wykorzystania nawozu jesiennego do trawników:

  • Odpowiada za przygotowanie trawnika do miesięcy zimowych.
  • Zawarty w nim potas reguluje gospodarkę wodną.
  • Fosfor stymuluje rozwój systemu korzeniowego.
  • Siarka odpowiada za wsparcie odporności na choroby.
  • Usprawnia proces wegetacji roślin na wiosnę.
  • Generuje oszczędność pieniędzy ze względu na wysoką wydajności produktu.
  • Wpływa na niski koszt zabiegów odżywczych dedykowanych roślinom.
  • Dostępne są dwie opcje wagowe do wyboru według zapotrzebowania.
  • Poręczne opakowanie umożliwia łatwą aplikację nawozu.

Gdzie stosować ten nawóz?

Stosowanie nawozu jesiennego do trawników należy rozpocząć z początkiem września. Dzięki temu rośliny będą miały wystarczająco dużo czasu, by wykorzystać dostarczone im składniki odżywcze przed nadejściem ochłodzenia, śniegu i mrozu. Proces nawożenia należy zakończyć przed przymrozkami. Z zmarzniętej gleby rośliny nie są w stanie pobierać składników odżywczych. Granulowana postać nawozu do trawników na jesień umożliwia precyzyjne odmierzanie dawki, którą należy równomiernie rozsypać na wybranym terenie. Preparat należy zawsze stosować zgodnie ze wskazówkami producenta zamieszczonymi na opakowaniu.

Zasady stosowania nawozu

Mając na uwadze odpowiednie przygotowanie trawnika przed zimą OGRÓD 2001 do trawników jesienny można zastosować dwukrotnie: w sierpniu oraz do końca października, w każdorazowej dawce 20-30 g/m2. Trawnik należy najpierw skosić, wygrabić, uprzątnąć liście, następnie nawóz rozsypać równomiernie na całej powierzchni . Nie nawozić kiedy trawnik jest mokry. Nawóz doskonale nadaje się do nawożenia pielęgnacyjnego wiosną lub w lecie, kiedy celem nawożenia ma być wzmocnienie i poprawienie zdrowotności trawnika. Pierwsza dawka (20-30 g/m2) powinna być zastosowana tuż przed ruszeniem wegetacji, kolejne (również 20-30 g/m2) w miesięcznych odstępach. Łączna dawka nawozu w ciągu sezonu nie powinna przekroczyć 120 g/m2.

b-waga

Jak pakowany jest ten nawóz?

b-5kg
b-25kg

Opakowania zbiorcze

OpakowanieWorków na palecieWaga palety
 5 kg 2001000 kg
 25 kg 401000 kg

Gdzie kupić?